Op basis van recente informatie (stand maart 2026) zijn de volgende sluizen en vaarwegen gestremd of onderhevig aan beperkingen:
Wegens onderhoudswerken is de Roompotsluis gestremd van maandag 6 tot en met donderdag 9 oktober 2025, dagelijks van 7 tot 17 uur.
Tussen eind januari en eind mei 2025 voert Rijkswaterstaat verschillende werkzaamheden uit bij de Zandkreeksluis. Dit leidt tot stremmingen voor de scheepvaart. De eerste stremming begint op 27 januari 2025, de laatste stremming van de reeks werkzaamheden eindigt op 21 mei 2025.
Maandag 29 september werd gestart met de voorbereidende werkzaamhedenhet werk buiten, zoals gepland. Sindsdien is de sluis gestremd voor alle scheepvaart. Deze stremming duurt naar verwachting tot 30 juni 2026. In de komende 9 maanden zorgt de aannemer voor de nodige renovaties en vervangingen.
Het imposante waterwerk dat in 2022 officieel werd geopend, zorgt wel voor een probleem. Sinds Rijkswaterstaat in 2016 met de aanleg begon, mogen er geen auto's meer over de sluizen. Er zijn al zo weinig toegangswegen naar 'eiland' IJmuiden, merkt Zwakman op: "Eén langs het kanaal en één door Driehuis."
Er zijn op dit moment geen files.
Auto's zijn toegestaan tot de Middensluis, fietsen mogen wel over het gehele sluizencomplex rijden. B ij zeer slecht weer wordt voor de wandeling een alternatief programma geboden. Wanneer u slecht ter been bent, is er geen alternatief voor de wandeling.
In de periode van 20-04-2026 t/m 31-05-2026 worden in opdracht van Provincie Zeeland onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan het binnenhoofd van de Grote Sluis in Vlissingen. De Grote Sluis in Vlissingen is volledig gestremd voor de scheepvaart op: Maandag 20-04-2026 van 07:30 uur tot woensdag 22-4-2026 17:20 uur.
Van 23 september tot 16 november 2024 wordt de Wilhelminasluis bij Andel hersteld. Tijdens de werkzaamheden is de sluis volledig gestremd. Scheepvaart moet rekening houden met een omvaarroute. In totaal kan de Wilhelminasluis 8 weken niet gebruikt worden.
De A4 was (gedeeltelijk) afgesloten en er was grote hinder vanwege de NAVO-top in Den Haag in juni 2025, met afsluitingen van rijstroken, op-/afritten en viaducten tussen Badhoevedorp en Burgerveen (richting Den Haag) en op de A44/N44, waardoor het verkeer in de Randstad sterk ontregeld was. Weggebruikers werden geadviseerd thuis te werken, de Randstad te mijden en het openbaar vervoer te nemen, en moesten rekening houden met kortstondige verkeersstops voor delegaties en lange files.
De A2 bij Nederweert is regelmatig afgesloten geweest voor onderhoud en werkzaamheden, zoals in oktober 2024 en de zomer/najaar van 2025 voor het verbreden van toe- en afritten, waarbij de afrit 39 (Nederweert) en oprit Richting Maastricht afgesloten waren voor delen van de weg. De meest recente grote werkzaamheden zijn afgerond, maar kijk altijd op Rijkswaterstaat voor de meest actuele informatie, aangezien er regelmatig nachtafsluitingen of incidentele wegafsluitingen kunnen zijn.
De Zandkreeksluis, geopend in 1960, ligt in de Zandkreekdam en verbindt het Veerse Meer met de Oosterschelde. Behalve de sluis bestaat het complex uit 2 bruggen voor het wegverkeer: de Oosterscheldebrug (N256) en de brug in de bypass, de Hongersdijckbrug.
2. Waarom wordt de Hubertustunnel volledig afgesloten voor het verkeer? Om veilig te kunnen werken moet de renovatie in beide tunnelbuizen tegelijk. Daarom moet de tunnel helemaal dicht.
Door de werkzaamheden bij de Cruquiusbrug is de Westelijke Staande Mastroute van 25 november 2025 tot en met 31 maart 2026 gestremd. Doordat er ook werkzaamheden en verstoringen op de andere vaarwegen door Amsterdam zijn, is Noord-Holland tot 31 maart 2026 beperkt bereikbaar over water.
Sluis Makkum is een schutsluis in Makkum, die de scheepvaart verwerkt van en naar het IJsselmeer. De sluis in Makkum was er al begin 17e eeuw. Het bouwwerk werd vervolgens tweemaal uitgebreid. Boven de sluis ligt ook een brug.
De risicogebieden voor overstromingen in Nederland zijn vooral langs de grote rivieren (Rijn, Maas, IJssel) en in laaggelegen polders, met name in het centrum en oosten, maar ook Zuid-Limburg is kwetsbaar door extreme neerslag, zoals in 2021. Hoewel het westen onder zeeniveau ligt, vormen de rivieren een groter acuut risico dan de zee dankzij dijken, maar klimaatverandering verhoogt de kans op rivieroverstromingen. Gebruik overstroomik.nl of de Risicokaart voor jouw specifieke postcode.
Van 11 maart tot en met 26 april 2024 voert Rijkswaterstaat groot onderhoud uit aan de Zandkreeksluis. De sluis ligt op het Veerse Meer in de Zeeuwse wateren. Vanwege het onderhoud zal de sluis van 25 maart tot en met 26 april doordeweeks gestremd zijn van 06.30 tot 16.00 uur.
Ingenieur Cornelis Lely besloot rond 1890 dat de Andelsche Maas moest worden afgesloten. De Bergsche Maas werd gegraven om zo de Maas in verbinding te brengen met de zee. De Andelsche Maas werd afgedamd bij het Gelderse Well. Daarom heet de Andelsche Maas nu de Afgedamde Maas.
Er zijn op dit moment geen files op de A15.
Sluis 13 op Zuid-Willemsvaart langer gestremd; tot 1 juni 2025. Sinds december 2024 is het niet mogelijk om Sluis 13 op de Zuid-Willemsvaart te bedienen vanwege schade aan de deuren. Dit betekent dat de vaarweg tot aan de sluis gestremd is voor al het scheepvaartverkeer. Omvaren kan via het Wilhelminakanaal en de Maas.
Rijksmonument Wilhelminasluis vijf maanden dicht voor groot onderhoud. Aannemerscombinatie Mourik-Swarco voert in opdracht van Rijkswaterstaat groot onderhoud uit aan de omloopriolen van de Wilhelminasluis in Andel. De sluis is sinds gisteren, 1 oktober, volledig op slot tot eind februari 2026 voor de scheepvaart.
Zeesluis IJmuiden is met een afmeting van 500 m lang, 70 m breed en 18 m diep de grootste zeesluis ter wereld. Ongeveer 10 miljoen glasalen trekken jaarlijks via complex IJmuiden het Noordzeekanaal op.
In de nacht van 9 op 10 augustus hebben zeven rebellen de sluizen bij IJmuiden geblokkeerd. Deze actie is een directe aanklacht tegen de schandalige vervuiling veroorzaakt door de cruisevaart. Ze hebben de aankomst van het gigantische cruiseschip, de Jewel of the Seas, doelbewust tegengehouden.
IJmuiden is bereikbaar via de snelweg A9/A22, zowel uit de richting Amsterdam, als uit de richting Alkmaar. Tevens is IJmuiden bereikbaar via de N208 (Randweg) vanuit Haarlem en via de N202 vanuit Amsterdam, langs het Noordzeekanaal.