P&O, Stena Line en DFDS Seaways zijn de rederijen die dagelijks vanaf Nederland naar Engeland varen per ferry, maar je kan ook vanuit Duinkerken of Calais vertrekken net P&O Ferries en DFDS Seaways.
P&O Ferries biedt 1 routes, Rotterdam naar Hull wordt verzorgd 7 keer dagelijks. Stena Line biedt 1 routes, Hoek van Holland naar Harwich wordt verzorgd 14 keer dagelijks. DFDS Seaways biedt 1 routes, Amsterdam (IJmuiden) naar Newcastle wordt verzorgd 7 keer dagelijks. De frequentie en de vaartijden kunnen variëren.
De goedkoopste manier om met de auto naar Engeland te reizen is door te kiezen voor de ferry overtocht. Zelfs seizoendrukte, volle boten en hoge last-minute prijzen zorgen er niet voor dat de ferry duurder wordt dan de treintickets voor de Eurotunnel.
Vanuit Nederland is Hirtshals een flinke rit, maar de overtocht zelf is kort en snel. De snelste route brengt je in slechts 2 uur en 15 minuten naar de zuidkust van Noorwegen (Kristiansand). Dit is een uitstekende keuze als je je reis snel wilt voortzetten zonder te veel tijd op het water door te brengen.
De goedkoopste veerboot naar Noorwegen is 10€ op de Vik naar Leikanger veerboot. Prijs exclusief boekingskosten.
Momenteel zijn er geen directe veerverbindingen tussen Nederland en Noorwegen . Er was echter een eerdere verbinding die werd geëxploiteerd door Holland Norway Lines (HNL): Eemshaven naar Kristiansand: Dit was de enige directe veerverbinding tussen Nederland en Noorwegen.
Er zijn keerlussen voor de treinen, zodat de treinen snel gereed zijn voor de terugreis. De reistijd met de Eurostar door de 50,45 km lange tunnel bedraagt bij een snelheid van 160 km/u ongeveer 19 minuten, de pendeltreinen doen er 35 minuten over.
En natuurlijk is er de oversteektijd, tunnel vs veerboot, de veerboot is 90 minuten versus tunnel 35 minuten en laad-/lostijden zijn sneller. Echter, als je bereid bent om te betalen, kun je deze verkorten. Eurotunnel Flexiplus is een dure optie, maar kan op piektijden de moeite waard zijn.
Stena Line verzorgt de veerboot van Hoek van Holland naar Harwich. Hoek van Holland Harwich veerboten kosten tussen 179€ en 588€, afhankelijk van de ticketgegevens. Prijzen zijn exclusief servicekosten.
Wat is de prijs van de veerboot van Ierland naar Engeland? De prijzen van de veerboot van Ierland naar Engeland kunnen variëren van € 77 tot € 822. Prijzen kunnen variëren per route, operator, seizoen, of u een voertuig heeft en of u vaart op een snelle veerboot of een conventionele veerboot. Alle veerbootprijzen kunnen variëren van seizoen tot seizoen.
Vanuit Newcastle is het na de overtocht ook ideaal om Engeland of Schotland met de auto, camper, of fiets in te trekken. De IJmuiden Newcastle vaartijd is zo'n 12 uur. Dit door de lange afstand van IJmuiden naar Newcastle van 490 km.
Er zijn 3 veerbootroutes tussen Holland en Engeland die u een gecombineerd totaal van 51 afvaarten per week bieden . P&O Ferries exploiteert 1 route, Hull naar Rotterdam, die 7 keer per dag vaart. Stena Line exploiteert 1 route, Harwich naar Hoek van Holland, die 14 keer per dag vaart.
Vaartijd Hoek van Holland Harwich
Dit is over het algemeen afhankelijk van de vertrek tijd en de ferry die je neemt. De boot Hoek van Holland Harwich vaart er zo'n 5 uur en 30 minuten over en de nachtboot 8 uur en 30 minuten.
Er zijn verschillende overtochten waar u uit kunt kiezen. Als u heel Noordelijk uit wilt komen in Engeland kiest u voor de overtocht vanuit Ijmuiden – Newcastle. Wilt u dichtbij Londen uitkomen dan is de overtocht van Hoek van Holland – Harwich ideaal.
U, uw passagiers (waaronder toegestane huisdieren) en uw bagage kunnen de hele tijd in uw auto blijven – maar u mag ook uitstappen en uw benen strekken als u dat wilt . Bij het binnenrijden van de Eurotunnel checkt u in en er zijn borden en rijstroken die u moet volgen.
Dover - Calais ferrytickets beginnen bij ongeveer € 36 voor voetgangers en bij ongeveer € 80 voor passagiers die met een voertuig reizen. Aan de andere kant beginnen de prijzen voor de Eurotunnel bij meer dan € 100 voor een enkele reis naar Frankrijk vanuit het VK. Conclusie: de veerboot van het VK naar Frankrijk is meestal goedkoper dan de Eurotunnel .
P&O, Stena Line en DFDS Seaways zijn de rederijen die dagelijks vanaf Nederland naar Engeland varen per ferry, maar je kan ook vanuit Duinkerken of Calais vertrekken net P&O Ferries en DFDS Seaways. De ferry van Calais naar Dover is maar 1,5 uur varen!
Volg de borden om ze te vinden. De toiletten in onze terminals zijn schoon en ruim. Let op: aan boord van de shuttle zijn de toiletfaciliteiten beperkt. In onze terminal in Folkestone zijn er toiletten en een Changing Places-faciliteit voor mensen met een mobiliteitsbeperking.
Eurostar-treinen zijn alleen voor voetpassagiers, dus ideaal als u geen voertuig nodig hebt of wilt voor uw reis. Eurotunnel Le Shuttle vervoert vracht en alle soorten voertuigen, waaronder auto's, motoren, campers, caravans, touringcars en vrachtwagens.
Hoe lang ben je onder water in de Eurostar? Het duurt ongeveer 35 minuten voordat de Eurostar het 23 mijl lange onderwatergedeelte van de Kanaaltunnel oversteekt.
Noorwegen was vroeger gemakkelijk bereikbaar via directe routes, zoals de veerboot Newcastle-Bergen-Stavanger. Helaas zijn er geen directe veerboten meer van Schotland of Engeland naar Noorwegen , dus je zult eerst naar het vasteland moeten reizen.
Nee, er is geen directe trein van Amsterdam naar Noorwegen . Er zijn echter wel diensten die vertrekken vanaf Amsterdam Centraal en aankomen in Oslo S via Osnabrück Hbf, Hamburg Hbf, Köpenhamn H en Göteborg Centralstation. De reis, inclusief overstappen, duurt ongeveer 20u 11m. Hoe ver is het van Amsterdam naar Noorwegen?