Een autostoel mag in het vliegtuig als deze is goedgekeurd voor luchtvaartgebruik, herkenbaar aan een sticker met "For Use in Aircraft", een TÜV-keurmerk, of FAA/CMVSS-certificering. Veelgebruikte modellen zijn Maxi-Cosi Pebble/Rock/Citi (baby) en Britax Römer Eclipse (peuter). De stoel moet vaak maximaal 42-44 cm breed zijn om tussen de armleuningen te passen. Kids Travel Service +3
Een autostoel mag mee in het vliegtuig als deze een specifiek keurmerk heeft (zoals TÜV of FAA) en voldoet aan de afmeting- en typegoedkeuringseisen van de luchtvaartmaatschappij, en je er een eigen stoel voor boekt. Populaire goedgekeurde merken zijn vaak Maxi-Cosi (Pebble, Rock, CabrioFix) en Britax Römer, maar controleer altijd bij je airline voor specifieke regels, afmetingen (max. 42 cm breed) en of een extra vliegtuigset nodig is.
Autostoeltjes die na 1985 zijn gemaakt, zijn FAA-goedgekeurd en hebben een certificeringssticker. Deze autostoeltjes mogen tijdens uw vlucht worden gebruikt, maar er zijn uitzonderingen. Kinderen in een autostoeltje moeten op een raamplaats zitten en het autostoeltje moet aan de stoel zelf vastgemaakt worden.
Een plooibuggy, Maxi Cosi, Easy Walker en stoelverhoger mogen in de cabine als handbagage, mits ze voldoen aan de regels (max. 1 stuk, 10 kg, 55x40x20 cm). Dit vervangt dan andere handbagage voor de ouder.
Autostoeltje mee in het vliegtuig? ✈ Vanaf één jaar mag je een eigen stoel boeken en kan je kindje in een autostoeltje meereizen. Boek je een eigen stoel voor de baby, dan mag je een autostoeltje (van bijvoorbeeld Cybex of Maxicosi) meenemen het vliegtuig in en dat kan dan op de stoel gezet worden.
Autostoeltjes met de oude R44-norm mogen sinds 1 september 2024 niet meer nieuw verkocht worden, maar je mag ze nog wel blijven gebruiken als je er al een hebt (totdat ze versleten zijn). De nieuwe, veiligere norm is R129 (i-Size), gebaseerd op lengte in plaats van gewicht, en is verplicht voor nieuwe stoeltjes, met een focus op betere hoofd- en nekbescherming en zijdelingse botsingen.
Je mag gratis 2 babyspullen meenemen als handbagage bij Ryanair, zoals een kinderwagen of autostoeltje. Autostoeltjes moeten goedgekeurd en maximaal 43 cm breed zijn. Extra babyspullen tot 20 kg kunnen tegen betaling worden ingecheckt.
Kinderen tot 1,35 meter moet u in een goedgekeurd autokinderzitje vervoeren. Zowel voorin als achterin de auto. Dit moet altijd, of uw kind in uw eigen auto zit, of bij iemand anders in de auto. Zet een baby alleen in een autozitje op de voorstoel als de airbag is uitgeschakeld.
Voor je baby mag je gratis 1 ruimbagagestuk van maximaal 10 kg meenemen. Dit ruimbagagestuk kan bijvoorbeeld een trolley, kinderwagen, opvouwbare (paraplu)buggy of autostoel (bijvoorbeeld een (Maxi-Cosi) zijn. Je mag voor je baby geen aparte hand- of cabinebagage meenemen.
Op basis van beoordelingen en populariteit hebben we de volgende top 5 autostoeltjes geselecteerd:
De Consumentenbond waarschuwt voor 2 autostoeltjes. Het gaat om de Reecle i-Size Autostoel 360 graden draaibaar met Isofix (ZA10) en de Chipolino Olympus i-Size. Tijdens een botsproef kwamen de zitschalen met kinderdummy's los van de basis en vlogen door de auto. De Consumentenbond raadt af om deze stoeltjes te kopen.
Kinderen vanaf 3 jaar en ouder mogen een autogordel gebruiken in plaats van een autostoeltje.
De stoel aan het raam is ook de betere keuze is voor ouders die vliegen met een speciale stoel voor hun baby. Kinderzitjes mogen andere passagiers op geen enkele manier beperken, dus een stoel aan het raam is handig.
Kinderen moeten onder begeleiding van een volwassene in het vliegtuig zitten. Zit er niemand van het reisgezelschap naast het kind? Dan moet aan degene die naast het kind zit om begeleiding worden gevraagd. Het geeft extra druk om als ouder naast je kind te willen zitten.
Een autostoel mag mee in het vliegtuig als deze een specifiek keurmerk heeft (zoals TÜV of FAA) en voldoet aan de afmeting- en typegoedkeuringseisen van de luchtvaartmaatschappij, en je er een eigen stoel voor boekt. Populaire goedgekeurde merken zijn vaak Maxi-Cosi (Pebble, Rock, CabrioFix) en Britax Römer, maar controleer altijd bij je airline voor specifieke regels, afmetingen (max. 42 cm breed) en of een extra vliegtuigset nodig is.
Autostoeltjes met de oude R44-norm mogen sinds 1 september 2024 niet meer nieuw verkocht worden, maar je mag ze nog wel blijven gebruiken als je er al een hebt (totdat ze versleten zijn). De nieuwe, veiligere norm is R129 (i-Size), gebaseerd op lengte in plaats van gewicht, en is verplicht voor nieuwe stoeltjes, met een focus op betere hoofd- en nekbescherming en zijdelingse botsingen.
Voor peuters tussen 60 cm en 1,05 meter (van ongeveer 15 maanden tot en met 3 jaar, 9 tot 18 kilo) gebruik je een peuterautostoel. Die mag achterin en voorin de auto. Voor kinderen van 1,05 tot 1,35 meter (ongeveer 4 tot 10 jaar of 15 tot 36 kilo) gebruik je een kinderautostoel mét rugleuning.
Als je je baby tijdens de vlucht veilig in de Maxi-Cosi wil vervoeren dan moet je een eigen stoel reserveren voor je baby. Tijdens het opstijgen en landen moet je je baby wel op schoot houden in een speciale gordel. Als je eenmaal in de lucht bent mag je baby pas in de Maxi-Cosi.
Heb je vooraf geen stoelen gereserveerd? Dan doen we ons best om voor jullie stoelen naast elkaar toe te wijzen. Als dat niet lukt, proberen we er in ieder geval voor te zorgen dat er altijd 1 volwassene naast het kind zit.
Maximaal 4 kinderen (jonger dan 12 jaar) die met één volwassene reizen, krijgen gratis gereserveerde zitplaatsen (zitplaatsen in rijen 18-33).
Mag ik een autostoeltje meenemen het vliegtuig in? Je autostoeltje meenemen het vliegtuig in kan helpen je baby veilig en comfortabel te laten reizen. De meeste luchtvaartmaatschappijen laten je een autostoeltje voor baby's meenemen zolang het een FAA- of TÜV-goedgekeurd stoeltje is.
Wellicht vraagt u zich af “Waarom met baby bij raam in vliegtuig?”. Nou, zo heeft u invloed op het klepje bij het raam, zodat u deze dicht kan doen als de baby gaat slapen. Daarnaast is het bijvoorbeeld bij Ryanair zo dat er aan de stoel aan het raam twee zuurstofmaskers zijn voor ouder en baby.
Babyvoeding hoeft niet in doorzichtige plastic zak, zoals andere vloeistoffen. Ook mag je zoveel meenemen als je baby nodig heeft tijdens de vlucht. Je mag max 100ml gekookt water (om te mengen met melkpoeder) meenemen in je handbagage.