Op basis van huidige klimaatmodellen en prognoses over de stijgende zeespiegel worden Tuvalu en Kiribati genoemd als de landen die het eerst onbewoonbaar zullen worden en "zullen zinken". VICE +2
De grootste bedreiging is de stijging van de zeespiegel. Met een hoogte van slechts drie meter stijgt het water met 1,2 centimeter per jaar (vier keer sneller dan het wereldwijde gemiddelde), waardoor Kiribati het land is dat het meest waarschijnlijk zal verdwijnen als gevolg van de stijgende zeespiegel in de komende jaren.
De kans op een overstroming in Nederland is klein maar reëel, met variërende risico's per gebied (grote rivieren en kust zijn kwetsbaarder), en neemt toe door klimaatverandering (heviger weer, zeespiegelstijging). Dijken en keringen beschermen ons land, met beschermingsnormen van 1 op 10.000 tot 100.000 jaar, maar extreem weer (zoals de Limburgse overstromingen in 2021) toont aan dat ook "hoge" gebieden kwetsbaar zijn.
Het zinken van de Tuvalu heeft ingrijpende gevolgen voor de wereldgemeenschap en dient als voorbode van wat er kan gebeuren als er niet dringend actie wordt ondernomen om de klimaatverandering tegen te gaan.
De eilanden uit dit wetenschappelijk onderzoek zullen niet de laatste zijn die de strijd tegen de stijgende zeespiegel verliezen. Onder andere Kiribati, de Seychellen, de Maldiven, Palau en Tuvalu staan op de lijst van door klimaatverandering bedreigde eilanden.
Tegen 2050 zal het prachtige eilandstaatje Tuvalu in de Stille Oceaan het eerste land ter wereld zijn dat door de stijgende zeespiegel als gevolg van klimaatverandering wordt overspoeld. https://www.vice.com/en/article/this-entire-country-has-to-be-evacuated-because-of-climate-change/ VICE, dit is zo'n doemscenario uit 2013.
Het noordoosten biedt betere vooruitzichten, met name Vermont en New Hampshire , die worden beschouwd als de twee veiligste staten wat betreft klimaatverandering. Vermont springt eruit als een toevluchtsoord – vrij van bosbranden, extreme hitte en orkanen.
De Malediven, een archipel van laaggelegen eilanden en atollen in de Indische Oceaan, worden ernstig bedreigd door de stijging van de zeespiegel. Tegen 2050 zou 80% van het land onbewoonbaar kunnen worden als gevolg van de opwarming van de aarde.
" We naderen in hoog tempo meerdere kantelpunten in het aardesysteem die onze wereld ingrijpend kunnen veranderen, met verwoestende gevolgen voor mens en natuur ", aldus de Britse onderzoeker Tim Lenton, verbonden aan de Universiteit van Exeter.
Helaas is Tuvalu waarschijnlijk het eerste land ter wereld dat onbewoonbaar wordt door klimaatverandering. En het gaat snel. Wetenschappers voorspellen dat 95% van het land tegen het jaar 2100 bij hoogtij onder water zal staan.
Nederland ligt niet op de grens van verschillende aardplaten. De kans dat je hier dus ooit hele hoge golven zult zien is dus extreem klein.
Een opwarming van de aarde van maximaal 2 graden, zoals vastgelegd in het Akkoord van Parijs , zou in Nederland tegen 2100 kunnen leiden tot een stijging van de zeespiegel met 1 tot 2 meter .
Of het overstromingsrisico in Nederland toeneemt na 2050 hangt af van de mate van klimaatverandering en de maatregelen die worden genomen. Als het overstroomt, kunnen de gevolgen groter zijn dan nu, door het hogere waterpeil van de zee en rivieren.
Simpel gezegd: Tuvalu zal een derde van elk jaar onder water staan. En tegen 2050 – over slechts 25 jaar – zal de cruciale infrastructuur van Tuvalu tijdens vloed onder water komen te staan. Funafuti, het eiland waar 60% van de bevolking van Tuvalu woont, zal voor de helft onder water komen te staan.
Bougainville zou in 2027 het nieuwste land ter wereld kunnen worden.
In de prachtige Zuid-Stille Oceaan, tussen de Salomonseilanden, Papoea-Nieuw-Guinea en Australië, ligt het eiland Bougainville. Met slechts 300.000 inwoners is het eiland ongeveer even groot als het hoofdeiland van Hawaï.
Chathameilanden. Wil je zo ver mogelijk weg van Nederland? Dan moet je naar de Chathameilanden! De Nieuw-Zeelandse eilandengroep ligt hemelsbreed 19.067 kilometer vanaf Schiphol, waarmee is het de verst weg gelegen bewoonde plek op aarde is.
De uitstoot van broeikasgassen, die de aarde opwarmen, zal naar verwachting stijgen tot 75 miljard ton per jaar in 2050 – een toename van bijna 50 procent ten opzichte van nu. Dit zal het klimaat destabiliseren en leiden tot een toename van hittegolven, die naar verwachting bijna iedereen op aarde – zo'n 9,2 miljard mensen – zullen treffen tegen 2050.
Het is de op vier na grootste planeet in het zonnestelsel. Zo'n hemellichaam krijg je niet zomaar vernietigd. Over nog eens 4,6 miljard jaar, wanneer de zon het einde van zijn leven nadert en begint op te zwellen tot een rode reuzenster, zal de aarde er nog steeds zijn.
Laten we eerst eens kijken naar enkele verzen die lijken aan te tonen dat de aarde op een dag inderdaad door vuur zal worden verwoest: De duidelijkste en meest gebruikte verzen zijn wellicht te vinden in (2 Petrus 3:7, 10-12).
En dan de winnaar: het mooiste eiland ter wereld volgens Condé Nast Traveller: Boracay op de Filipijnen. Vorig jaar ging het eiland een paar maanden op slot omdat er té veel toeristen naar Boracay kwamen. Het eiland moest beschermd worden tegen z'n eigen succes.
Gezamenlijk dragen deze landen slechts 0,28 procent bij aan de wereldwijde CO2-uitstoot, terwijl ze 5,16 procent van de wereldbevolking uitmaken.
Tegen 2050 zou 80% van het land onbewoonbaar kunnen worden als gevolg van de opwarming van de aarde . Volgens de Wereldbank zou het hele land onder water kunnen komen te staan als de zeespiegel naar verwachting in 2100 met 10 tot 100 centimeter zal stijgen.
Wetenschappers zeggen dat zonder een reeks snelle en gecoördineerde ingrepen de aarde in 2030 op een pad zonder terugkeer zal zijn beland , en niet langer in staat zal zijn om de schade van generaties te herstellen en te overwinnen. Dit betekent dat de aarde zich ook op een keerpunt bevindt.
De Costa Blanca heeft het gezondste klimaat ter wereld. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie bijna het perfecte klimaat voor de mens op aarde. We kunnen dat enkel bevestigen. Maar de Costa Blanca is zoveel meer dan enkel zon, zee en strand..
Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) concludeert dat het Nederlandse doel van 49% reductie in 2030, zoals dat is vastgelegd in de nationale Klimaatwet, en de ambitie om het Europese doel op te hogen naar 55% passen bij het beperken van de mondiale opwarming tot 2°C, resp. 1,5°C.