De genetische verwantschap van Italianen hangt sterk af van de regio, aangezien Italië geen homogene genetische bevolking heeft. Over het algemeen zijn Italianen het nauwst verwant aan andere Mediterrane populaties. Wikipedia +2
Volgens meerdere genoombrede studies staan Zuid-Italianen het dichtst bij de moderne Grieken , terwijl Noord-Italianen het dichtst bij de Spanjaarden, de Portugezen en de Zuid-Fransen staan.
Om je specifieke vraag te beantwoorden over de aanwezigheid van Midden-Oosters DNA onder Italianen, is het simpele antwoord dat we primair naar Zuid-Italiaans DNA kijken en dat Zuid-Italië Arabische invloed had die vele eeuwen teruggaat, vooral in Sicilië en veel Italiaans-Amerikanen van Siciliaanse afkomst zijn.
De meeste Italianen worden beschouwd als blanke Europeanen , maar niet allemaal; het is juister om Italiaans te zien als zowel een nationaliteit als een etniciteit, in plaats van een ras. De meeste Italianen zijn geen Hispanics of behoren niet tot andere etnische groepen.
Ten eerste hebben Afrikanen ten zuiden van de Sahara veel meer uniek DNA dan welke andere grote menselijke populatie dan ook. Bij nadere beschouwing blijkt dat de Khoisan het meeste DNA hebben dat niet in andere groepen voorkomt.
Nieuwe studie identificeert duizenden nieuwe varianten die verband houden met ziekten. Brazilië, met zijn bevolking van diverse afkomst en etnische achtergronden, staat al lange tijd bekend als een van de genetisch meest diverse landen ter wereld.
DNA Onderzoek Nederland. "Het 'Project Genetische Genealogie in Nederland' heeft onder andere aangetoond dat pakweg de helft van de Nederlanders behoort tot haplogroep R1b, ruim dertig procent tot haplogroep I en dat de rest uiteenvalt in nog zeven haplogroepen.
De Italianen zijn een van de Indo-Europese volkeren in Europa. Italianen spreken gewoonlijk Italiaans en zijn overwegend rooms-katholiek. Er zijn naar schatting zo'n 100 miljoen Italianen of mensen van Italiaanse afkomst.
Mannen worden nu gemiddeld 79,4 jaar, vrouwen 84,5. Daarmee worden Italianen ouder dan Nederlanders (79,2 en 82,9 jaar) en behoren ze tot de langst levenden ter wereld. Regelmatig is een Italiaanse man of vrouw de oudste mens ter wereld.
Archeologen en taalkundigen associëren de eerste volkeren die duidelijk als proto-Italisch te identificeren zijn over het algemeen met de klokbekercultuur en de urnenveldencultuur, die tijdens de bronstijd in meerdere golven vanuit het noorden en oosten van de Alpen naar het Italiaanse schiereiland migreerden .
Het draait om balans en kleine porties
Italianen stoppen gewoon met eten als ze vol zitten en nemen dan een koffie. Maar ook de ingrediënten van hun dieet zijn uitgebalanceerd: niet te veel vet, net genoeg koolhydraten, veel vis en kip en weinig rood vlees.
Taalkundig gezien is “Nederlands” in het Italiaans officieel “neerlandese”. Voor dagelijks gebruik dus de genoemde term “ olandese”.
Jaren geleden bleek al dat kinderen opvoeden simpelweg te duur is voor veel Italianen. Belastingvoordelen voor jonge ouders, kinderbijslag en langer ouderschapsverlof moeten daar verandering in brengen, meldde Nieuwsuur.
Genetisch onderzoek heeft aangetoond dat de Italianen hoofdzakelijk afstammen van vier voor-Romeinse volken: de Grieken, de Liguriërs, de Osco-Piceniërs en de Etrusken. De Romeinen en de vele bezetters die Italië tijdens en na de Romeinse tijd nog heeft gehad, hebben relatief weinig sporen achtergelaten.
Uit verschillende onderzoeken met volledige genoomanalyse van Italianen van het vasteland en Sicilianen is gebleken dat monsters uit Noord-Italië, Zuid-Italië en Sicilië tot hun eigen unieke/afzonderlijke clusters behoren, terwijl een genetische kloof wordt opgevuld door een intermediaire cluster uit Midden-Italië , waardoor een continue gradiënt ontstaat van...
Fysiek gezien hebben veel Italianen een olijfkleurige huid, donker haar en donkere ogen , maar een klein percentage van de bevolking blijkt blauwe ogen te hebben vanwege hun Keltische, Gailische en Germaanse afkomst. Het meest bekende Italiaanse kenmerk is hun neus.
Onbeleefd in Italië is onder andere luidruchtig doen in restaurants, cappuccino na 11:00 uur bestellen, pasta met een mes snijden, op je telefoon kijken tijdens maaltijden en tijdens de siësta (middag) bellen. Ook het niet gebruiken van handen bij het praten (wat vreemd overkomt), te vroeg of te laat bellen, en het weigeren van een drankje bij iemand thuis zijn ongewenst.
'De meeste Italianen idealiseren Nederland als een liberaal land, waar alles goed is georganiseerd en iedereen werk heeft', zegt Arthur Weststeijn, docent Italiaanse geschiedenis en auteur van Nederlanders in Rome in het AD. 'Als Italianen zien hoe Nederlanders zich in Italië gedragen, verbazen ze zich.
Nachtbars sluiten meestal voor 23.00 uur. De gemiddelde Italiaan begint tussen 8 en 9 uur 's ochtends te werken en gaat meestal tussen 23.00 uur en 2.00 uur 's nachts slapen.
De meeste Italianen trokken naar Zwitserland en Duitsland. Omdat Nederland actief gastarbeiders wierf in Italië, kwamen er ook veel naar Nederland. In de jaren '40 en '50 werkten er al Italianen in de mijnen in Limburg. Na 1955 wilden ook andere Nederlandse bedrijven Italiaanse werknemers aanstellen.
Italiaans-Amerikanen
Hoewel Italiaanse immigranten in de late 19e en vroege 20e eeuw volgens de Amerikaanse naturalisatiewetgeving wettelijk als blank werden beschouwd , bekleedden ze vaak een raciaal ambigue positie in de Amerikaanse samenleving.
Hoewel er vaker verdachten zijn met een migratieachtergrond, zoals Caribisch-Nederlands en Marokkaans, is het belangrijk te benadrukken dat criminaliteit complex is en niet te herleiden is tot één afkomst; factoren zoals geslacht, leeftijd, woonplaats en sociaaleconomische status spelen ook een grote rol, en statistieken tonen dat alle groepen vermogenscriminaliteit plegen.
Welk land heeft het meeste Vikingbloed? Scandinavië kent het hoogste percentage Vikingafstamming, met Zweden als koploper met tot wel 75% . In Denemarken en Noorwegen stamt ongeveer de helft van de bevolking af van Noorse ontdekkingsreizigers, terwijl IJsland een Vikingafkomst van 65-85% kent.
Het antwoord op deze vraag is: het hangt af van wat je zoekt. Over het algemeen zijn de meeste genealogen geïnteresseerd in DNA-matches die het meest aan hen verwant zijn en met wie ze het grootste aantal voorouders delen.