Het Paleis van het Parlement in Boekarest, Roemenië, wordt algemeen beschouwd als het zwaarste gebouw ter wereld. Tripadvisor
Bezoek het indrukwekkende Parlementspaleis, gebouwd door de voormalige Roemeense dictator Nicolae Ceausescu om als persoonlijke residentie te dienen. Tegenwoordig is het het zwaarste gebouw ter wereld en slechts het op één na grootste administratieve gebouw ter wereld.
De Gerbrandytoren, ook bekend als Zendmast Lopik, is met 372 meter de hoogste constructie van Nederland.
In Vlissingen was het op die datum windkracht 12, ook wel orkaankracht genoemd. De windsnelheden liepen op tot 126 km per uur. "De KNMI heeft het bijgehouden vanaf 1910. De storm van 1944 is de enige keer dat in Nederland windkracht 12 werd gemeten," vertelt weerman John Havinga.
De Maastoren heeft maar liefst 44 bovengrondse verdiepingen en een vloeroppervlak van 69.000m2. Er is nog kantoorruimte beschikbaar. Vanaf heden met 215m2 is De Zalmhaven toren te Rotterdam het hoogste gebouw van Nederland. Leuk feitje: Rotterdam is de stad met de meeste wolkenkrabbers van Nederland.
Nergens staan zoveel hoge gebouwen als in Hong Kong, op het moment zijn er 2.345 gebouwen hoger dan 100 meter. Niet zo gek dus ook dat Hong Kong behoort tot de dichtsbevolkte landen ter wereld.
– 1311 n. Chr.) Rond 2500 voor Christus startte de bouw van een monument dat duizenden jaren later nog tot de verbeelding zou spreken: de Grote Piramide ofwel de piramide van Cheops. Tot de oprichting van de Kathedraal van Lincoln in 1311 was de piramide het hoogste bouwwerk ter wereld voor 4000 jaar lang.
De mooiste gebouwen in de wereld
De huidige titelhouder van het duurste appartement in Dubai is een woning in de Burj Khalifa, de hoogste toren ter wereld. Daar werd ooit zo'n €14,3 miljoen voor opgehoest.
De oplevering van de al tien jaar geleden in aanbouw genomen Jeddah Tower wordt ergens tussen 2027 en 2029 verwacht. De huidige kampioen, de Burj Khalifa (828 meter) in Dubai, wordt dan met liefst 172 meter afgetroefd. Inclusief antennes zal de Saoedische mastodont 1008 meter hoog worden.
1. Marina Bay Sands, Singapore: 6 miljard dollar.
Hij was secretaris-generaal van de Roemeense Communistische Partij van 1965 tot 1989, en was zo de tweede en laatste communistische leider van het land. Hij was ook het staatshoofd van het land van 1967 tot 1989.
De prijs voor een nacht in de Burj Khalifa is afhankelijk van of je een observatiedek bezoekt (vanaf ongeveer €35-€50) of daadwerkelijk overnacht in het Armani Hotel Dubai, waar prijzen beginnen rond de €180-€500 per nacht voor kamers, maar kunnen oplopen tot duizenden euro's voor suites, met vaak een minimumverblijf. De kosten variëren sterk door de gekozen verdieping, tijd van de dag (zonsondergang is duurder) en type accommodatie, waarbij 's nachts toegang tot de uitkijkplatforms duurder is dan overdag.
Er zijn 4 verklaringen waarom Nederland relatief weinig wolkenkrabbers heeft: een te zompige bodem, hoge kosten, liefde voor pittoreske binnensteden en de infrastructuur.
Alle 32 beroemde gebouwen op een rij
Villa van 19 miljoen euro van Funda afgehaald. Deze joekel van een huis, ook wel de 'James Bond Villa', is het duurste huis van Nederland. Maar waarom is de villa van 19 miljoen euro opeens van Funda afgehaald? Wat is er aan de hand in de Vinkeveense Plassen?
Schiphol verwerkt jaarlijks meer dan 66 miljoen passagiers en de vliegroutes zorgen voor onzichtbare hoogtebeperkingen in grote delen van Nederland. Luchtvaartregelgeving houdt in dat er in veel gebieden, met name rond Amsterdam, strikte limieten gelden voor de hoogte van gebouwen .
Merdeka 118, voorheen bekend als Menara Warisan Merdeka, KL 118 en PNB 118, is een megahoge wolkenkrabber met 118 verdiepingen in Kuala Lumpur, Maleisië. Met een hoogte van 678,9 meter is het het op één na hoogste gebouw ter wereld, na de Burj Khalifa (Dubai, Verenigde Arabische Emiraten), die 829,8 meter hoog is.
Er is geen objectieve "domste" provincie in Nederland, omdat "dom" subjectief is; wel zijn er statistieken die wijzen op verschillen in bijvoorbeeld bevolkingsdichtheid (Drenthe is het dunstbevolkt), stedelijkheid (Utrecht is het meest volgebouwd) of inkomen (Utrecht hoog, Zeeland armer), maar dit zegt niets over intelligentie of "domheid".
Emmen staat bovenaan de lijst als het gaat om de lelijkste stad van Nederland. Het centrum, dat voornamelijk uit betonnen gebouwen en industriële wijken bestaat, wordt door velen als sfeerloos ervaren.
De Marokkanen wonen vooral in Utrecht en Amsterdam, waar ze in beide gevallen 8,7 procent van de bevolking uitmaken. Binnen de grote steden wonen allochtonen geconcentreerd in een aantal wijken en buurten, en die concentratie is de afgelopen jaren toegenomen.