Ja, Bob Marley was van gemengde afkomst (halfbloed). Zijn vader, Norval Sinclair Marley, was een blanke Engelse marineofficier, en zijn moeder, Cedella Booker, was een zwarte Jamaicaanse. Hij groeide op als kind van deze gemengde relatie in Jamaica.
Halfbloed. Marley was de zoon van een uit Engeland afkomstige marinekapitein, Norval Sinclair Marley, en een 18-jarige Jamaicaanse schone, Cedella Booker.
Marley zei over zichzelf: "Ik heb geen vooroordelen tegen mezelf. Mijn vader was blank en mijn moeder was zwart . Ze noemen me halfbloed of wat dan ook."
" Geld kan geen leven kopen!" Dat waren de laatste woorden die Bob Marley tegen zijn zoon Ziggy Marley zei voordat hij op 11 mei 1981 op de jonge leeftijd van 36 jaar overleed. Bij Marley werd in juli 1977 kwaadaardig melanoom vastgesteld. Hij verloor de vijf jaar durende strijd tegen de ziekte toen deze zich uitbreidde naar zijn longen en hersenen.
De belangrijkste doodsoorzaak van Bob Marley was kanker. Het begon in eerste instantie met een plekje aan zijn voet, onder zijn nagel. Dit bleek huidkanker te zijn. De teen wilde hij echter niet laten amputeren aangezien dit in strijd was met zijn geloof.
Helaas laten Marley's laatste dagen zien dat hij wist dat alles mis zou gaan. Hij wist dat hij stervende was . In 1981 was Marley in Europa, waar hij al maandenlang alternatieve therapieën onderging voor zijn melanoom.
Bob Marley had 13 kinderen van drie verschillende vrouwen. Veel van zijn kinderen werden ook actief in de reggae wereld, maar haalden nooit even grote successen. De bekendste zijn Damian en Ziggy Marley. Bob Marley was oorspronkelijk helemaal geen reggae artiest!
De toestand van Marley verslechterde verder en hij charterde een vliegtuig om terug te keren naar Jamaica. Tijdens de vlucht werd zijn toestand kritiek en maakte het vliegtuig een noodlanding in Miami, waar Marley overleed. Hij is nooit meer teruggekeerd naar zijn geliefde Jamaica. Marley woog naar verluidt slechts 37 kilo toen hij stierf.
Bob Marley, die ganja rookte als een baas, had uiteraard een enorme invloed op het verband tussen het kruid en reggae. Hij geloofde dat cannabis de mensen kon helen en de mensheid in de juiste richting kon leiden.
Marley werd in zijn borst en arm geschoten. Na het incident werd hem gevraagd om twee dagen later niet op te treden tijdens het concert, uit angst dat hij op het podium vermoord zou worden. Bob Marley antwoordde daarop: " De mensen die deze wereld slechter proberen te maken, nemen geen dag vrij."
Geld kan geen leven kopen . Bob Marley overleed op 11 mei 1981 in het Cedars of Lebanon Hospital in Miami. Zijn laatste woorden tegen zijn zoon Ziggy waren: "Geld kan geen leven kopen."
Ziggy, de meest beroemde
Veel van hen erfden een aanzienlijke erfenis en probeerden hun eigen muzikale carrière na te streven. De co-producent van de film, Ziggy Marley , is waarschijnlijk de bekendste bij het grote publiek. Als tweede zoon van Rita en Bob maakte hij zijn podiumdebuut tijdens de begrafenis van zijn vader in 1981.
Marley werd geboren op 6 februari 1945 op de boerderij van zijn grootvader van moederskant in Nine Mile, Saint Ann Parish, Kolonie Jamaica, als zoon van Norval Sinclair Marley en Cedella Malcolm. Norval was een blanke Jamaicaan van Welshe afkomst, geboren in Clarendon Parish.
In de film keert de man later terug naar Marleys huis om de muzikant om vergeving te smeken. Marley accepteert zijn excuses kort voordat hij en zijn band optreden tijdens het One Love-concert op 22 april 1978. Kingsley Ben-Adir in Bob Marley: One Love.
Bob Marley: 16,9 miljoen euro.
Vroege wortels: De voorouders van Bob Marley
Zijn vader Norval was een blanke Jamaicaan, terwijl zijn moeder Cedella Malcolm Afro-Jamaicaans was . Dit betekende dat Bob al van jongs af aan in aanraking kwam met verschillende facetten van de Jamaicaanse cultuur. Cedella stond er met name om bekend dat ze de Afro-Jamaicaanse tradities diep in haar zoon verankerde.
Bob Marley had meer dan 72 soorten insecten in zijn dreadlocks toen hij overleed: Dit is de allerlaatste foto van Bob voordat hij stierf en zoals je kunt zien, zijn zijn dreadlocks verdwenen. Dit komt doordat kanker ervoor zorgde dat zijn dreadlocks en zijn haar uitvielen, zoals een vriend van hem bevestigde.
Volgelingen van rastafari geloven dat het gebruik van wiet wordt voorgeschreven door bijbelse passages en dat het “heilige kruid” een meditatieve staat opwekt en hen dichter bij het goddelijke brengt.
In mei 1981 besloot hij terug te vliegen naar Jamaica om daar te sterven, maar kwam niet verder dan Miami waar hij op 11 mei 1981 overleed. Hij stierf in het Cedars of Lebanon ziekenhuis in Miami (nu University of Miami Hospital) op 36-jarige leeftijd aan uitzaaiingen van een melanoom.
Andere relaties van Bob
Iedereen wist wie de vriendinnen van Bob waren. Zo had hij relaties met Yvette Crichton (1980 – 1981), Cindy Breakspeare (1977 – 1981), Anita Belnavis (1975 – 1976), Lucy Pounder (1974 – 1975), Janet Bowen (1972 – 1973), Janet Hunt (1971 – 1972) and Cheryl Murray (1961 – 1963).
Als Marley's kanker in een vroeg stadium was behandeld, had deze mogelijk genezen kunnen worden. Hij weigerde echter de aanbevolen behandeling, namelijk het chirurgisch verwijderen van zijn teen. In plaats van de teen te amputeren, koos hij voor een excisieoperatie, waarbij het nagelbed en het kankergeweef werden verwijderd.
De overleden zanger kreeg drie kinderen met zijn vrouw Rita Marley: Cedella, Ziggy en Stephen. Hij adopteerde ook haar dochters Sharon en Stephanie uit eerdere relaties. Bob had tijdens zijn huwelijk met Rita ook nog andere kinderen: Robbie, Rohan, Karen, Julian, Ky-Mani en Damian , die allemaal een andere moeder hebben.
Ja, Bob Marleys vrouw was Rita Marley. Rita, geboren als Alpharita Constantia Anderson op 25 juli 1946 in Cuba, werd een onmisbaar onderdeel van Bob Marleys leven, zowel persoonlijk als professioneel. Ze was een getalenteerde zangeres en lid van de I Threes, het achtergrondtrio dat optrad met Bob Marley and the Wailers.
Bob Marley trouwde in 1966 met Rita Anderson toen hij 21 jaar oud was, en bleef met haar getrouwd tot aan zijn dood in 1981 .
Bob trouwde in 1966 met Alpharita Anderson, waarna ze door het leven ging als Rita Marley. Zowel Rita als Bob hadden toen al een kind. Bob kreeg samen met Cheryl Murray op 22 mei 1963 een dochter, Imani Carole Marley. Voor zover bekend heeft Imani geen carrière in de muziek.