Ja, Grace Kelly moest een aanzienlijke bruidsschat betalen om met Prins Rainier III van Monaco te trouwen. Haar familie betaalde ongeveer $2 miljoen (destijds een enorm bedrag), deels gefinancierd uit haar eigen Hollywood-verdiensten en deels uit haar erfenis, om haar plek in de koninklijke familie te verzekeren en aan de eisen van het Huis Grimaldi te voldoen. Vriendenboeken +2
Volgens de documentaire Grace Kelly: The Missing Millions uit 2021 moest de actrice een bruidsschat van 2 miljoen dollar betalen aan het Huis Grimaldi , waardoor ze al haar inkomsten uit Hollywood en een groot deel van haar familie-erfenis kwijtraakte. Na het sprookjesachtige huwelijk werd ze prinses Grace van Monaco en stopte ze met acteren.
John Kelly was volledig in beslag genomen door werk, golf en politiek, waardoor de Ierse katholieke vader van de toekomstige ster zelden thuis was. Toch liet hij zich niet onbetuigd met een bruidsschat van 2 miljoen dollar om zijn dochter een plek in de koninklijke familie te verzekeren . De betaling werd gedaan uit zowel haar erfenis als haar eigen verdiensten.
De jurk was gemaakt van onder andere "vijfentwintig meter zijden taft, honderd meter zijden netstof, peau de soie, tule en 125 jaar oud Brussels rozenkant". De jurk was een huwelijksgeschenk van de directie van MGM aan Kelly. De bruid droeg opnieuw een Juliet-kapje, versierd met pareltjes en oranjebloesem.
Het had gevolgen voor haar financiën, omdat ze haar acteercarrière zelf moest bekostigen door te modelleren . In tegenstelling tot haar broers en zussen, die miljoenen erfden na hun overlijden, hield ze door haar levenskeuzes vrijwel niets over in de VS.
De waarheid is dat prinses Grace en prins Rainier vanaf het allereerste begin heel veel van elkaar hielden . Hij maakte haar het hof op afstand, in een tijd dat mensen nog brieven schreven, en hij schreef op een zeer poëtische manier.
Gaandeweg vergrootte prins Rainier zijn eigen fortuin; Forbes schat zijn persoonlijke vermogen op minstens 1,5 miljard dollar , voornamelijk bestaande uit onroerend goed (Forbes gaat er voorzichtig van uit dat hij en zijn familie ongeveer 10% van het grondgebied van Monaco bezitten), kunst, postzegels (hij is een van 's werelds grootste verzamelaars)...
De glamoureuze koninklijke bruiloft vond plaats op 18 april 1956. Meer dan 600 gasten woonden de huwelijksplechtigheid bij, onder wie Cary Grant , Aristotle Onassis, Ava Gardner, Gloria Swanson en Conrad Hilton.
Voor haar bruidsmeisjes koos Grace Kelly een ontwerp van Joseph Hong , een jonge ontwerper uit Californië die nog maar een paar maanden voor Neiman-Marcus werkte. Hong zag de koninklijke bruiloft als een modern sprookje en ontwierp eenvoudige maar romantische jurken met een eigentijdse twist.
Na de dood van Grace weigerde Rainier opnieuw te trouwen .
Haar vader, Jack Kelly, was een rijke baksteenfabrikant en Olympisch atleet. Haar moeder, Margaret Majer, was huisvrouw . Ze had een hechte band met haar jongere zus, Peggy, die ook een acteercarrière nastreefde.
Ze was aardig voor iedereen, zo attent, gewoon geweldig, en zo mooi." Stewart prees ook haar instinctieve acteertalent en haar "volledige begrip van hoe acteren in films werkt."
De oogarts zag zwelling achter haar ogen, waarna Grace een MRI-scan moest ondergaan. Tot haar grote schrik werd een kleine massa in haar hersenen ontdekt: een glioblastoma multiforme (GBM), een hersentumor .
Prinses Grace stopte op 26- jarige leeftijd met acteren om te trouwen met Prins Rainier III en begon haar koninklijke taken als Prinses van Monaco. Ze kregen drie kinderen: Caroline, Albert en Stéphanie. Ze behield haar band met Amerika door haar dubbele nationaliteit (Amerikaans en Monaco).
Belangrijkste punten. De trouwjurk van Grace Kelly uit 1956 werd ontworpen door Helen Rose, een bekroonde kostuumontwerpster uit Hollywood. De oogverblindende jurk kostte destijds $65.200, wat vandaag de dag overeenkomt met ongeveer $786.000 . Na haar huwelijk schonk de actrice de jurk aan het Philadelphia Museum of Art.
Volgens een nieuwe documentaire van Channel 5, "Grace Kelly: The Missing Millions", die op 27 maart in het Verenigd Koninkrijk werd uitgezonden, moest de actrice een bruidsschat van 2 miljoen dollar (ongeveer 20 miljoen dollar in hedendaagse waarde) betalen aan het Huis Grimaldi om met Prins Rainier te kunnen trouwen. Ze combineerde haar fortuin als actrice met de erfenis van haar familie om dit te kunnen doen...
Koningin Elizabeth vond de trouwjurk van Meghan Markle naar verluidt "te wit" voor iemand die hertrouwde , en suggereerde dat deze niet traditioneel was. Meghan werkte nauw samen met Clare Waight Keller van Givenchy om een tijdloze, elegante jurk te ontwerpen die haar visie weerspiegelde.
(Uit To Catch a Thief, 1955)
'De meest buitengewone actrice ooit.' Zo omschreef Cary Grant zijn vriendin en tegenspeelster, onze geliefde Grace Kelly. Die liefde en bewondering voel je gemakkelijk als je de twee samen op het scherm ziet.
Het is gebruikelijk dat de bruidsmeisjes zelf hun jurk betalen. Wanneer het hele jonge meisje betreft kun je het beste even met de ouders overleggen. Het is wel slim als je met de bruidsmeisjes op pad gaat voor een jurk zodat hun jurk bij jouw bruidsjurk past, maar ook binnen ieders budget.
Jimmy Stewart speelde samen met Grace Kelly in de beroemde Alfred Hitchcock-film "Rear Window" uit 1954. Op ontroerende wijze was het Stewart die de grafrede hield op Kelly's begrafenis in 1982 – zijn woorden vormden een passend eerbetoon aan zijn geliefde tegenspeelster: "Weet je, ik ben gewoon dol op Grace Kelly."
Er is waarschijnlijk geen grotere chemie op het scherm te vinden dan die tussen Sophia Loren en Cary Grant in Houseboat (1958). Ze ontmoetten elkaar tijdens de opnames van The Pride and the Passion in 1957. Ze waren echt verliefd.
Er werd ook beweerd dat toen Rainier Kelly ten huwelijk vroeg, de aanstaande bruid een enorme bruidsschat van 2 miljoen dollar moest meebrengen! In zijn overlijdensbericht in de Daily Telegraph zou Kelly's vader destijds hebben gezegd: "Mijn dochter hoeft geen man te betalen om met haar te trouwen!" Een sprookjesachtige romance.
Het had gevolgen voor haar financiën, omdat ze haar acteercarrière zelf moest bekostigen door te modelleren . In tegenstelling tot haar broers en zussen, die miljoenen erfden na hun overlijden, hield ze door haar levenskeuzes vrijwel niets over in de VS.
Jacqueline Onassis ontving ook haar deel van de nalatenschap, naar verluidt voor 10 miljoen dollar (volgens andere bronnen 26 miljoen dollar), een bedrag dat door haar zwager Ted Kennedy was onderhandeld.
Hij zei dat hij nooit de intentie had gehad om te hertrouwen – omwille van de kinderen . Waarschijnlijker is dat Rainier alle gedachten aan een hertrouwen had laten varen – zijn naam werd op een gegeven moment in verband gebracht met prinses Ira von Furstenberg – totdat hij afstand had gedaan van de troon.