Ja, Bacardi is nog steeds een particulier familiebedrijf. Het wordt al zeven generaties lang beheerd door de nazaten van de oorspronkelijke oprichter, Don Facundo Bacardí Massó. Wikipedia +1
Wist je dat BACARDÍ Rum nog steeds een familiebedrijf is? Het is echt waar. Het bedrijf wordt nog steeds geleid door de oorspronkelijke familie die het meer dan 160 jaar geleden heeft opgericht. Sterker nog, veel familieleden werken als werknemers in onze internationale vestigingen.
Bacardi voert al jaren een juridische strijd met de Cubaanse overheid en drankengigant Pernod Ricard die eigenaar is van het merk Bacardi. Pernod Ricard heeft de wereldwijde handelsrechten van Havana Club in handen, behalve die rechten in de VS.
Volgens berekeningen van de Bloomberg Billionaires Index is het familiebezit ongeveer 19 miljard dollar waard. Er wordt regelmatig gespeculeerd dat Bacardi een beursgang zou kunnen overwegen.
De familie Bacardí blijft sterk, hoewel velen gedwongen zijn het eiland te ontvluchten en in ballingschap te leven. Nadat ze de handelsmerken en giststam van het bedrijf al slim uit Cuba hadden verwijderd, zetten ze hun activiteiten voort in de Verenigde Staten, Mexico, Puerto Rico, Spanje en de Bahama's .
In 2016 nam Bacardi Limited de onverwachte beslissing om de productie van zijn beruchte sterke rum, Bacardi 151, te staken. De officiële reden voor deze abrupte stopzetting was voornamelijk veiligheidsrisico's .
Het begon allemaal in 1862 toen Don Facundo Bacardi een distilleerderij opende in Santiago de Cuba, te Cuba.
Met een marktwaarde van 245,2 miljard dollar is het Chinese bedrijf Kweichow Moutai wereldwijd marktleider in de alcoholindustrie. Het vlaggenschipmerk van het bedrijf, Moutai baijiu, is de belangrijkste bron van inkomsten en genereerde in 2024 145,8 miljard CNY.
Tegenwoordig is de vestiging in Cataño, Puerto Rico, de grootste distilleerderij van premium rum ter wereld. RUM.” Op 14 oktober 1960 worden alle activiteiten en onderdelen van BACARDÍ in Cuba door de revolutionaire regering op onwettige basis in beslag genomen, zonder enige vergoeding.
Mahesh is CEO van Bacardi en trad in 1997 in dienst. Hij bekleedde diverse regionale leidinggevende functies in wereldwijde markten voordat hij in 2017 tot CEO werd benoemd.
De details van de deal zijn niet openbaar gemaakt, maar aangezien Carters advocaten D'ussé gedurende het hele geschil op een waarde van 3 miljard dollar hebben geschat, en Bacardi nu minstens 75,01% van het bedrijf bezit, heeft de rapper mogelijk minstens 750 miljoen dollar opgestreken.
Lucardi is opgericht in 1985 en is sindsdien uitgegroeid tot de grootste juweliersketen van Nederland. Na diverse overnames maakt Lucardi sinds mei 2006 deel uit van de KIN Group (Klockgrossisten I Norden AB). Het hoofdkantoor van dit concern is tot op heden gevestigd in Stockholm, Zweden.
Maar het strafste bier ooit gebrouwen heeft maar liefst een alcoholpercentage van 70% en dat is zelfs straffer dan Vodka. Het record staat op naam van de Nederlandse brouwerij 't Koelschip uit Almere met het bier 'Mystery of Beer'.
Smirnoff is eigendom van het Britse bedrijf Diageo en wordt geproduceerd in Illinois.
Bacardi Limited is het familiebedrijf achter Bacardi. Dit is één van de grootste particuliere familiebedrijven in gedistilleerde dranken ter wereld. Ze hebben inmiddels een portfolio van meer dan 200 merken en labels. Bacardi Limited werd in 1862 opgericht en is al zeven generaties in familiebezit.
De transactie, die vrijdag (3 februari) werd aangekondigd, houdt in dat Bacardi een meerderheid van Jay-Z's 50%-aandeel in het cognacbedrijf overneemt. De songwriter van '99 Problems' – wiens echte naam Shawn Carter is – behoudt een aanzienlijk eigendomsbelang via zijn bedrijf SCLiquor.
Our Family of Brands
Bacardi Limited werd in 1862 in Cuba opgericht door Facundo Bacardí i Massó, een Spaanse zakenman geboren in Sitges. Het bedrijf is al zeven generaties lang in familiebezit, heeft meer dan 8.000 werknemers en verkoopt producten in ongeveer 170 landen.
In 1862 kocht de familie Bacardi een distilleerderij in Cuba. In Cuba is de vleermuis een symbool van geluk. Toen de familie tijdens het stoken van hun eerste rum in de distilleerderij op een zwerm van vleermuizen stootte, zag de gelovige familie dit als een teken dat de rum geluk zou brengen.
Volgens de World Health Organization (WHO) en Statista blijft Tsjechië onbetwist nummer 1 als het gaat om bierconsumptie per hoofd van de bevolking—al meer dan 25 jaar op rij!
Anheuser-Busch Inbev
Anheuser-Busch InBev, met hoofdkantoor in Leuven, België, is 's werelds grootste brouwer en streeft ernaar de bierindustrie te leiden door middel van innovatie en duurzaamheid. Het bedrijf is trots op iconische merken zoals Budweiser, Corona en Stella Artois.
Corona Extra behoudt zijn positie als 's werelds meest waardevolle biermerk, met een merkwaarde van 13,4 miljard dollar. Heineken en Budweiser behouden respectievelijk de tweede en derde plaats, net als in 2024.
Bacardi Gran Reserva Limitada is de meest luxe en duurste Bacardi die gemaakt is. Geselecteerd van de beste vaten Bacardi die gerijpt hebben op eikenhout. Een heerlijke premium rum om puur of met ijs van te genieten.
Het iconische vleermuislogo van BACARDÍ ontstond toen Doña Amalia, de vrouw van onze oprichter Don Facundo, een kolonie fruitvleermuizen zag in de dakspanten van de eerste BACARDÍ-distilleerderij in Santiago de Cuba. Omdat de vleermuis symbool staat voor goede gezondheid, familiebanden en geluk , wist ze dat dit het juiste symbool was voor BACARDÍ.
Mahesh Madhavan (geboren 1963/1964) is een Indiase zakenman en sinds september 2017 CEO van Bacardi, 's werelds grootste particuliere, familiebedrijf in de drankenindustrie.