Met het EX-A document, ofwel de uitvoeraangifte van de douane, kunt u bewijzen dat de goederen de EU hebben verlaten. Het is een bewijs van uitvoer, de Confirmation of Exit. Met dit bewijs toont u aan dat u terecht 0% btw heeft gefactureerd.
Dit laatste document mag niet ouder zijn dan 12 maanden.
Op een exportdocument staan verklaringen en gegevens over een zending goederen, planten of dieren. Derde landen eisen dat Nederland daar bepaalde garanties over afgeeft. Een toezichthoudende instantie controleert of de informatie op het document overeenkomt met de zending.
Een CO-A is een uitvoeraangifte voor landen binnen de EU, maar buiten het belastinggebied. Dat klinkt heel ingewikkeld maar dit zijn eigenlijk de overzeese uitzonderingsgebieden. Bekende voorbeelden zijn de Canarische Eilanden of Guadeloupe. Vaak heb je deze nodig in combinatie met een T2LF document.
De EX-A en EU-A documenten zijn twee douane documenten die bedrijven nodig hebben om producten te exporteren. Het EX-A-document wordt afgegeven door het douanekantoor van het exporterende land en bevestigt dat de goederen zijn geëxporteerd.
Er zijn 2 soorten uitvoerdocumenten, een EX-A en een EU-A. naar Zwitserland heeft u een EU-A nodig. Is uw product binnen de Europese Unie geproduceerd? Wanneer uw product binnen de EU is geproduceerd is het verstandig om een EUR.
Een EX-A document is een exportdocument dat vereist is voor een zending die binnen de EU is geproduceerd (of in de EU is vrijgegeven) en die het grondgebied van de Europese Unie verlaat . In dit geval gaat het om goederen die niet meer worden teruggestuurd naar het land van herkomst.
Een CO is een document dat in de internationale handel wordt gebruikt om het land van herkomst van een product te identificeren . De CO zal ook de specificaties van het product en de identiteiten van de exporteur en importeur gedetailleerd weergeven.
Een EX-A document is het uitvoerdocument.
Kies Bestand > Opslaan als.Kies Bladeren.Selecteer in het vak Opslaan als type de bestandsindeling waarnaar u gegevens wilt exporteren.Typ in het vak Bestandsnaam een naam voor het geëxporteerde bestand .
1-certificaat (ook wel EUR. 1-document of EUR. 1 certificate) is een preferentieel handelsdocument dat ervoor kan zorgen dat jouw klant een verlaging of kwijtschelding van douanerechten ontvangt. De hoogte van het douanerecht (invoerrecht) kan voor ieder land en ieder product verschillend zijn.
Voor binnenkomende zendingen kan DHL Express het T1/Transitdocument (NCTS) voor je opmaken voor het vervoer van de goederen naar jou of jouw douane-expediteur.
Uitvoer kan worden omschreven als het brengen van communautaire goederen buiten de EU. Onder wederuitvoer wordt verstaan: 'het verlaten van niet-communautaire goederen uit het grondgebied van de Gemeenschap (EU)'.
Als voor de uitvoerzending een aankomstmelding is gedaan, stuurt het kantoor van uitgang een bericht aan het kantoor van uitvoer dat de goederen de Unie hebben verlaten; een COE (Confirmation Of Exit).
Een IM-A document is een invoerdocument. IM staat dan ook voor 'import'.
Spullen die je nooit in je bagage moet stoppen
Drugs zoals hasj, cocaïne, heroïne, crystal meth of andere verdovende middelen. Beschermde dier- en plantsoorten - ook geen producten die daarvan gemaakt zijn, zoals schoenen van krokodillenleer of ivoren sieraden.
Als onderdeel van de SAP FICO-modulecombinatie helpt SAP Controlling (CO) bedrijven bij het vormen en analyseren van interne rapportages . Naast het ondersteunen van coördinatie, monitoring en optimalisatie van alle processen, biedt SAP CO accounting voor zowel het verbruik van productiefactoren als de services van de organisatie.
Andere voorbeelden van 'documenten' zijn brieven, e-mails, rapporten, verslagen, databestanden, of tabellen en grafieken.Maar ook post-its, een opmerking in de kantlijn, een geluids- of video-opname en foto's zijn documenten.
SAP FICO bestaat uit twee secties, SAP Finance (FI) en SAP Controlling (CO). Elk van deze secties wordt gebruikt voor een specifiek financieel proces. SAP FI houdt zich bezig met algemene financiële rapportage en boekhouding, terwijl SAP CO zich nauwer richt op planning en kostenbewaking .
Een T2L of T2LF document kan de Union status van goederen bewijzen, ongeacht hun waarde . Dit zijn nu elektronische documenten die worden bewaard in het Proof of Union status systeem. Een T2L bewijst dat goederen Union status hebben.
Het Export Control System (ECS) is een systeem dat wordt gebruikt door de Nederlandse Douane. Het ECS wordt door de Douane gebruikt om vast te stellen of ten (weder)uitvoer aangegeven goederen de Europese Unie hebben verlaten.
Bij het vervoeren van goederen over de grenzen van de Europese Unie worden bedrijven regelmatig geconfronteerd met de noodzaak om een EX-1-uitvoeraangifte af te geven. Dit document bevestigt niet alleen de legitimiteit van de export van goederen, maar dient ook als een sleutelelement in de coördinatie van douane- en handelsprocedures .