Op dit moment (stand 2026) is er in Nederland geen wettelijke quarantaineplicht meer voor reizigers of bij coronaklachten, en dus ook geen boete voor het niet in quarantaine gaan. overheid.n +1
Quarantaine, de term gebruikt voor personen die (nog) geen COVID-19 hebben maar wel blootgesteld werden aan het virus, is momenteel niet meer van toepassing.
Schoolverzuim boetes
Dan kun je rekenen op een boete voor het schoolverzuim van ongeveer 100 Euro per dag dat je je kind van school houdt. Voor een week kan dat oplopen naar 600 Euro per gezin en voor twee weken komt het bedrag uit op 900 Euro per gezin.
Op plekken met coronatoegangsbewijs geen mondkapje, geen vaste zitplaats en geen 1,5 meter afstand nodig. Locaties met meer dan 500 mensen, met zitplaats en een mondkapje. Quarantaine duur is aangepast naar 5 dagen en 24 uur klachtenvrij.
De HGR beveelt een isolatieperiode van 21 dagen aan voor alle ernstig immuungecompromitteerde patiënten. Isolatie kan na 21 dagen worden beëindigd als de patiënt een negatieve PCR-test laat zien. Als de test positief is, wordt de isolatie voortgezet en moet er 7 dagen later een nieuwe test worden uitgevoerd.
Quarantaine duurt net zo lang als de maximale incubatietijd van het virus, in dit geval 14 dagen . Isolatie duurt echter totdat de persoon symptoomvrij is en negatief test op het virus.
Bij corona gelden dezelfde adviezen als bij griep en verkoudheid:
Probeer gedurende 5 dagen na de testdatum thuis te blijven en contact met andere mensen te vermijden als je 18 jaar of ouder bent . Vermijd gedurende 10 dagen na de testdatum contact met mensen die een groter risico lopen op ernstige infecties, zoals mensen met een verzwakt immuunsysteem.
Adviezen bij klachten
Na deze periode van 5 dagen is de kans dat je nog besmettelijk bent doorgaans veel kleiner . Sommige mensen, met name mensen met een verzwakt immuunsysteem, kunnen het virus echter nog langer verspreiden. Voor COVID-19 kan een test helpen om te bepalen hoe groot de kans is dat je het virus verspreidt.
Als je 18 jaar bent geworden dan val je niet meer onder de leerplichtwet. Dit betekent niet dat je zo maar weg kunt blijven van school. Als je geen geldige reden hebt en je blijft toch weg dan is dit ongeoorloofde afwezigheid.
De beste manier om kinderen weer naar school te krijgen, is door samen te werken met de school . Als schoolweigering verband houdt met angst of depressie, hebben kinderen mogelijk ook psychische hulp nodig. Het is goed om de gevoelens van kinderen over school te erkennen, maar laat ze wel weten dat je verwacht dat ze weer naar school gaan.
Rijden zonder rijbewijs levert in Nederland een boete op van minimaal €340 (eerste keer, auto/motor), oplopend tot €430 (verlopen) of zelfs hoger bij herhaling, met kans op voorwaardelijke hechtenis en inbeslagname van het voertuig bij vaker overtreden. De boete varieert: €340 (eerste overtreding), €400 plus een week voorwaardelijke hechtenis (tweede keer), en bij veelvoudige overtredingen kan dit leiden tot onvoorwaardelijke hechtenis. Vergeet je rijbewijs thuis, dan is de boete lager, rond de €110.
Je hoeft niet meer in isolatie te gaan als je positief test op corona. Ook de richtlijn voor een zelftest bij klachten is komen te vervallen per 10 maart 2023. Dit kan omdat de omikron(sub)varianten minder ziekmakend zijn en doordat bijna iedere Nederlander gevaccineerd is en/of besmet is geweest met het coronavirus.
Isoleer uzelf gedurende minimaal 5 volle dagen nadat uw symptomen zijn begonnen, of vanaf de datum van uw eerste positieve test als u geen symptomen heeft. Isolatie beëindigen: U kunt de isolatie na 5 dagen beëindigen als u op dag 5 of later negatief test (met een antigeentest) – mits u geen koorts heeft en uw symptomen verbeteren.
De langste aaneengesloten lockdown ter wereld, die 234 dagen duurde, vond plaats in Buenos Aires, Argentinië , in 2020. In oktober 2021 hadden de stad Melbourne, Australië, en bepaalde steden in Peru en Chili de meeste cumulatieve dagen in lockdown doorgebracht, verdeeld over verschillende periodes, hoewel de maatregelen per land verschilden.
U moet uzelf controleren op symptomen, te allen tijde een mondkapje dragen in de buurt van anderen, uw handen wassen en gedurende 14 dagen na blootstelling minstens 2 meter afstand houden van anderen. Als u in deze periode symptomen ontwikkelt, moet u zich isoleren , een test laten doen en contact opnemen met uw huisarts om uw symptomen te bespreken, vooral als ze verergeren.
Het is niet meer nodig om een coronatest te laten doen. Ook een corona zelftest is niet meer nodig. Houdt u zich wel aan de algemene adviezen om luchtweginfecties te voorkomen.
Als je positief getest bent op COVID-19, kun je 1-2 dagen vóór het verschijnen van symptomen en tot 8-10 dagen erna besmettelijk zijn . De meeste mensen verspreiden COVID-19 in de eerste paar dagen vóór en na het verschijnen van symptomen.
Vanaf maart 2022 zijn alle coronamaatregelen stapsgewijs afgeschaald. Er gelden alleen nog enkele adviezen om de verspreiding van het coronavirus te beperken: testen en thuisblijven bij klachten en in isolatie gaan na een positieve testuitslag.
Belangrijkste punten. Mensen die besmet zijn maar geen symptomen vertonen, of mensen met milde COVID-19, moeten zich ten minste tot dag 5 isoleren (dag 0 is de dag waarop de symptomen verschenen of de datum waarop het monster voor de positieve test werd afgenomen voor mensen zonder symptomen). Ze moeten tot en met dag 10 een mondkapje dragen.
"Met COVID-19 wil je je longen niet nog meer belasten." Dus kom uit bed, ook al doet ademhalen pijn . Rek je uit, hoest, loop wat rond en haal diep adem.
Symptomen beheersen
De meeste mensen met COVID-19 hebben milde klachten en kunnen thuis herstellen. Je kunt de symptomen verlichten met vrij verkrijgbare medicijnen, zoals paracetamol of ibuprofen , om je beter te voelen.
Bent u ziek, blijf dan thuis. Overleg bij lichtere klachten met uw werkgever of u thuis kunt werken. Vermijd contact met mensen die ernstig ziek kunnen worden van een luchtweginfectie. Als contact toch nodig is (zoals bij mantelzorg), draag dan een mondneusmasker.