In de tv-serie The Day of the Jackal (2024) is de vraag hoeveel de Jakhals (gespeeld door Eddie Redmayne) van zijn vrouw Nuria (Úrsula Corberó) houdt, een van de centrale emotionele vragen in het verhaal.
Een andere open vraag die door het einde van de twee afleveringen wordt opgeworpen, is hoeveel de Jakhals van zijn vrouw (gespeeld door Úrsula Corberó) houdt, die aan het einde van het eerste seizoen wegloopt nadat ze ontdekt dat haar man in werkelijkheid een koelbloedige moordenaar is.
Dieuwke Wynia (Voorthuizen, 1969) studeerde architectuurgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Via haar bijbaan in café Cox in Amsterdam komt ze in de televisiewereld terecht. Zo werkt ze onder andere als redacteur bij Andermans Veren (Avro) en de talkshow Karel van Karel van de Graaf.
Janny van der Heijden studeerde Nederlandse Taal en Letterkunde. Als redacteur bij een uitgeverij begon ze ooit met het vertalen en bewerken van een kookboek. Anno 2021 heeft ze zelf tientallen titels op haar naam staan, waaronder series voor Albert Heijn en IKEA (internationaal).
Samenwonen. Begin 2021 kondigde Marieke aan dat ze met Sander ging samenwonen, want het was hoog tijd voor een volgende stap. Het samenwonen bevalt de radio-dj goed. Haar vriend is wel degene die de meeste klusjes doet in huis.
WAARSCHUWING: Belangrijke spoilers voor aflevering zeven volgen.
Ondertussen heeft The Jackal, nadat hij met zaalmedewerker Rasmus het bed had gedeeld , nu een man onbewust in zijn gelederen.
Vince vangt een kogel op om Bianca's leven te redden, maar niet voor lang. Na een kort gesprek komt Bianca's verhaal ten einde, wanneer de Jackal haar overmeestert en de trekker overhaalt, waardoor ze dood op zijn vloer achterblijft.
In Spanje is De Jakhals thuis met zijn vrouw en kind, Carlito . Hij verdiept zich in Ulle Dag Charles (UDC) en zijn project, River, dat een "nieuw tijdperk van financiële transparantie" belooft, maar anderen juist doet geloven dat het tot ongekende chaos zou kunnen leiden.
In de colonne is De Jakhals de chauffeur van Elias' auto. Hij ontvoert Elias en vermoordt zijn lijfwacht terwijl ze met hoge snelheid door de straten van München razen. Eenmaal alleen bekent Elias dat hij hem had ingehuurd om zijn vader te vermoorden. Hij is woedend dat hij daarbij zelf is neergeschoten en weigert daarom het geld te betalen .
Zelfs gewetenloze moordenaars hebben ruimte in hun hart voor liefde, zoals blijkt uit het geval van Nuria, de geliefde van de Jakhals , die in een afgelegen Spaanse villa woont, zich er totaal niet van bewust dat haar partner een professionele moordenaar is.
Die avond stoppen De Jakhals en de caravanbezitters voor de nacht, en de vrouw raakt in paniek en steekt hem neer. Omdat hij geen andere keus heeft, en hoewel hij hen beiden aardig is gaan vinden, schiet hij het echtpaar dood. Huilend belt hij Nuria en plant een reis met haar, ver weg van iedereen, waarbij hij haar vertelt hoeveel hij van haar houdt.
Het bericht dat Osi aan het verwijderen was, was een bericht van Bianca waarin ze hem vertelde dat Isabel haar eropuit had gestuurd om achter de Jakhals aan te gaan . Isabel had iedereen verteld dat Bianca haar eigen gang was gegaan. Het bericht bevestigde voor Osi dat Isabel Bianca had verraden. Hij wilde absoluut niet dat iemand (en vooral Isabel niet) wist dat hij dit wist.
Tot de terugkerende castleden behoren Eleanor Matsuura als Zina Jansone, Chukwudi Iwuji als Osita Halcrow, Lia Williams als Isabel Kirby, Sule Rimi als Paul Pullman en Florisa Kamara als Jasmine Pullman. Opvallend afwezig is het personage Bianca, gespeeld door Lashana Lynch , wiens verhaal vorig seizoen werd afgesloten.
In "Percy Jackson en de vloek van de titaan" sterft ze omdat Percy haar loslaat en ze wordt vertrapt door een gigantische robot. Haar broer, Nico di Angelo, gelooft dat het de schuld van Percy Jackson is dat zijn zus is overleden en is van plan wraak te nemen op Percy in het vierde boek van de serie, "Percy Jackson en de strijd in het labyrint".
Op dat moment arriveert Jackal, zwaar gehavend, op de plek na een ruzie met zijn oudere gijzelaars. Hij komt echter al snel weer bij zinnen en beseft dat Nuria hem heeft verraden en is ontsnapt . Op dit punt zouden kijkers kunnen denken dat Bianca en Vince een goede kans hebben om de moordenaar te arresteren.
Het budget voor het drama is volgens bronnen in de filmindustrie vastgesteld op 100 miljoen pond, waarvan Redmayne 10 miljoen pond opstrijkt voor zijn titelrol als de ongrijpbare Jackal, een eenzame huurmoordenaar die zijn geld verdient met het uitvoeren van moorden - tegen astronomische bedragen.
De Jakhals had geen enkel gevoel voor de arme Rasmus, behalve wat medelijden toen hij hem moest doden . Vergeet niet hoe hij zich vermomt; hij kan ook acteren om te krijgen wat hij nodig heeft voor zijn missies. Bovendien had hij die man maar een paar uur ontmoet en seks met hem gehad, allemaal met het doel de missie te volbrengen.
Eddie Redmayne droeg de show als de Jakhals. Colin Farrell droeg de zijne als de Pinguïn. Blijkbaar waren ze allebei al vanaf het begin al Fantastic Beasts. Maar even serieus, ik herinner me een enquête waaruit bleek dat 20% van het publiek de film keek vanwege Eddie of Colin.
Netflix verzekert, bij aanvang van elke nieuwe aflevering van de zevendelige serie, dat de serie geheel fictief is, en dus niet gebaseerd is op waargebeurde verhalen en bestaande personen. Toch doet coffeeshopmagnaat Jack van Doorn van het fictieve The Jackal her en der wel denken aan de Amsterdamse The Bulldog-baas.
Seizoen 2 van The Day of the Jackal heeft nog geen releasedatum , maar zal naar verwachting later dit jaar terugkeren op Sky en Peacock in de VS.
In De Zoon van Neptunus, toen hij de anderen vertelde dat ze dood was, was Nico er nog steeds erg verdrietig over en vond hij het jammer dat hij haar nooit meer zou zien .
Nee, Kanye West en Bianca Censori werden niet daadwerkelijk uit de Grammy's gezet , ondanks eerdere berichten.
Zoals kijkers zagen tijdens de meeslepende tweedelige finale van de Sky- en Peacock-serie (die donderdagavond werd uitgezonden), overleeft de Jackal – in een schokkende wending – het eerste seizoen van tien afleveringen , en is het Bianca Pullman, de MI6-agent gespeeld door Lashana Lynch die Redmayne's Jackal door heel Europa achtervolgde, die uiteindelijk een gruwelijke dood vindt.
Hij wordt vervolgens geconfronteerd met Nuria, die zich nu geen illusies meer maakt: "Charles" en De Jakhals zijn dezelfde persoon . Nuria trekt de echtheid van hun relatie in twijfel en dwingt De Jakhals, in een vlaag van woede, om herhaaldelijk hardop te verklaren dat hij mensen vermoordt voor geld, waarmee ze hem confronteert met wat hij werkelijk doet.
Eleanor Matsuura als Zina Jansone, een Amerikaanse tussenpersoon tussen de Jakhals en haar werkgever, Winthrop. Sule Rimi als Paul Pullman, een docent en Bianca's vervreemde echtgenoot.