Nee, je hebt bij Loetje geen QR-code (zoals een coronatoegangsbewijs) nodig om binnen te komen.
Zeker zijn van een tafeltje bij Loetje Amsterdam Centraal? Maak een reservering via onze website.
De jus van Loetje is beroemd en berucht: het is een iconische, rijke jus (vaak met margarine, knoflook en sambal) die ontstaat in de pan, maar de laatste jaren is er veel discussie omdat de kwaliteit en smaak door gasten wisselend worden ervaren, sommigen vinden hem "levend" of te zout, terwijl anderen de Bali-variant (met sambal) nog steeds waarderen als "TOP". De discussie gaat vaak over de overstap naar plantaardige alternatieven en de impact daarvan op de traditionele, dierlijke jus, waardoor gasten klagen over een 'doodeng' of minder smaakvolle ervaring.
Er is niet één "beste" Loetje, want de voorkeur hangt af van persoonlijke smaak en gewenste sfeer, maar Loetje Oost wordt door sommigen gezien als de allerbeste vanwege de smaak van de gehaktbal en kalfslever, terwijl Loetje Aan 't IJ (Noord) een unieke locatie aan het water biedt; andere populaire keuzes zijn de originele in Amsterdam, Loetje Vught voor sfeer, en locaties zoals Rotterdam Kop van Zuid en Oegstgeest voor de waterkant.
Loetje koopt zijn biefstuk hoofdzakelijk van ossenhaas uit Zuid-Amerika, bekend om de hoge kwaliteit, maar biedt ook een succesvolle, plantaardige variant die samen met Redefine Meat is ontwikkeld, met een structuur die dicht bij echte biefstuk komt.
De "lekkerste" Loetje biefstuk is subjectief, maar de klassieke ossenhaasbiefstuk in de beroemde jus is dé iconische keuze, bekend om zijn malsheid, geserveerd met witbrood om de jus mee op te deppen, en de pittige Biefstuk Bali is ook een populaire favoriet die vaak wordt aanbevolen. De keuze hangt af van je voorkeur: de klassieker voor pure malsheid, of Bali voor extra pit.
Oprichter van Amsterdams biefstukkenrestaurant Loetje overleden. Loetje Klinkhamer, de oprichter van het beroemde restaurant Loetje, is deze week op 83-jarige leeftijd overleden. De eigenaar van de eetgelegenheid die vooral bekend staat om zijn biefstuk, overleed nadat hij in zijn restaurant van de trap viel.
Loetje bakt zijn beroemde biefstuk in margarine, met name de oude vertrouwde Blue Band margarine, en niet in roomboter, wat vaak wordt gedacht. Het geheim zit hem ook in een hete pan, het goed laten uitbruisen van de margarine, het kort en heet bakken van het vlees (meestal medium-rare), het laten rusten en het maken van een rijke jus in dezelfde pan.
Loetje is er voor iedereen, ook voor wie (even) geen vlees eet. Op onze menukaart vind je diverse vegetarische gerechten. Probeer ook eens onze plantaardige Biefstuk 0.0 en geniet van de bijzondere smaakbeleving waar Loetje's lekkerste biefstuk om bekend staat.
De oorspronkelijke eigenaar van Loetje was Ludwig 'Loetje' Klinkhamer, die het in 1977 oprichtte, maar sinds 2020 valt de keten onder de Restaurant Company Europe (RCE), geleid door CEO Sandra van Halderen, na een overname door investeringsmaatschappij Waterland in 2019. RCE is het moederbedrijf van meerdere formules, waaronder Loetje, Stan&CO en Happy Italy.
Gemiddeld eet een volwassen persoon tijdens een BBQ ongeveer 550 gram. Dit is stokbrood, salades, sauzen en vlees bij elkaar. Dus je kunt ongeveer rekenen met 400 gram vlees per persoon tijdens een BBQ. Voor een lekker stukje biefstuk tijdens de BBQ kun je uitgaan van ongeveer 100-150 gram vlees per persoon.
✅ Roomboter: Geeft een volle, romige smaak en een mooie bruining door de melkbestanddelen. Perfect voor een klassieke Loetje biefstuk bakken stijl. ✅ Olijfolie: Heeft een hoger rookpunt en is gezonder, maar geeft minder smaak dan roomboter.
Loetje werd in 1977 opgericht door Ludwig 'Loetje' Klinkhamer in de Johannes Vermeerstraat in Amsterdam. Toentertijd geen biefstukkenrestaurant, maar een bescheiden biljartcafé in de Amsterdamse Museumpleinbuurt. Na twee jaar, in 1979, begon Klinkhamer eigentijdse biefstukken te serveren.
De prijs van een biefstuk bij Loetje varieert, maar de standaard ossenhaasbiefstuk kost ongeveer tussen de €25,50 en €32,75, afhankelijk van de vestiging en eventuele specials, waarbij de klassieke variant in jus met witbrood komt en bijgerechten zoals friet of sla los worden berekend. Een XL-variant met uien, kippenlevers en spek kan duurder zijn, terwijl de 3D-geprinte vegabiefstuk ook rond de €24,50 kostte.
Loetje aan de Amstel staat bekend om de malse biefstuk in schuimige jus. Al sinds 1977. Maar hier komt er nog iets bij: het uitzicht over de Amstel. Goed eten aan het water, met rust en ruimte om je heen.
Voor een grote groep is het belangrijk om ruim van tevoren te reserveren, ideaal is minimaal 2-4 weken voor de gewenste datum. Bij populaire restaurants of in drukke periodes zoals feestdagen, is het zelfs verstandig om 1-3 maanden vooruit te plannen. Hoe groter de groep, hoe eerder je moet reserveren.
Biefstuk Loetje recept
Om een Loetje biefstuk te maken begin je natuurlijk met het vlees. Bij Loetje gebruiken ze de ossenhaas gesneden als een tournedos. Dit is het meest malse stuk vlees van een rund.
Kogelbiefstuk is misschien wel de bekendste biefstuk in Nederland en staat bij veel mensen gelijk aan een malse, toegankelijke steak. Het vlees wordt gesneden uit de kogel van de bovenbil van het rund. Doordat dit deel van de spier relatief weinig bindweefsel bevat, is het malser dan de normale biefstuk van de bil.
Bij rundvlees, zoals een biefstuk of runderrollade, reken je gemiddeld op 150-200 gram per persoon voor een hoofdgerecht. Voor een lichtere maaltijd, of als je veel bijgerechten hebt, kan 120 gram voldoende zijn.
De jus ontstaat bij Loetje in de pan, tijdens het bakken, met onze manier van werken en onze margarine. Uit aandacht, ervaring en elke dag herhalen. Thuis kom je een eind met goede margarine en een goed stuk ossenhaas.
Het begon allemaal 40 jaar geleden met Café Loetje in Amsterdam, opgestart door Ludwig Klinkhamer. Hij, afkomstig uit een echte slagersfamilie, werd in de volksmond ook wel Loetje genoemd.
Een van mijn kattenvriendjes heet Loetje, wat zoiets betekent als " lievelingetje " in het Nederlands.
In augustus 2022 werd de 30ste vestiging geopend. Inmiddels telt Loetje meer dan 35 locaties verspreid over Nederland, met een personeelsbestand van ruim 1000 medewerkers.
Parfitt overleed aan de gevolgen van een ernstige infectie. De gitarist werd donderdag opgenomen met complicaties aan zijn schouder. Parfitt kreeg in juni een hartaanval na een optreden in Antalya (Turkije). Zijn persoonlijke assistent vond hem die dag bewusteloos op de vloer van zijn hotelkamer.
Tot op heden heeft Waterland geïnvesteerd in meer dan 500 bedrijven en heeft het een beheerd vermogen van 6 miljard euro. Oprichter Ludwig 'Loetje' Klinkhamer overleed twee jaar geleden na een ongelukkige val in één van zijn cafés. Sindsdien runnen zijn zoon en dochter en vrouw het bedrijf, samen met een compagnon.